Ylli i Chelseas e thotë hapur: Hazard po largohet

Eden Hazard ka kohë që po lidhet me një largim nga Chelsea.

Sport

13/03/2019 12:15

Eden Hazard e dëshiron transferimin te Real Madrid, andaj në këtë verë me shumë gjasë do të ndodhë largimi i tij nga Chelsea.

Emerson Palmieri ka zbuluar në Sky Sports se lojtarët e skuadrës londineze po frikësohen nga largimi i belgut në afatin e verës.

” Ai tregon çdo ditë se sa i rëndësishme është ai për skuadrën,” tha mbrojtësi i Chelsea për Sky Sports, përcjell lajmi.net.

“Natyrisht, ne kemi shumë lojtarë të kualitetit të lartë në ekipin tonë, por ai është në një nivel tjetër dhe është një nga më të mirat në botë .

“Unë personalisht nuk mund ta shoh atë duke u larguar, por kurrë nuk e dini në futboll. Ashtu si fansat e Chelseas, kemi frikë edhe ne se ai mund të largohet , unë ende besoj se ai do të qëndrojë dhe ne me të vërtetë duam që ai të qëndrojë.”, ka shtuar më tej Emerson. /Lajmi.net/