Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Ylli i “Bollywood-it” rezulton pozitiv në testin për COVID-19

20:46 | 11 Korrik 2020

Aktori i mirënjohur indian ka dalë pozitiv në testin për COVID-19.

Amitabh Bachchan ka njoftuar fansat se këtë mbrëmje ka marrë rezultatet e testit për koronavirus, që doli të jetë pozitiv, shkruan lajmi.net.

Ai bëri të ditur se është shtrirë në spital, ndërsa familja dhe stafi i tij po i presin rezultatet e testit.

Bachchan u bën thirrje të gjithë atyre me të cilët ka pasur kontakt 10 ditët e fundit, t’i nënshtrohen testit për COVID-19.

“Këtë mbrëmje jam testuar pozitiv me CoviD… jam transferuar në spital .. spitali informon autoritetet.. familja dhe stafi i janë nënshtruar testeve, presin rezultatet.
Të gjithë ata që kanë qenë afër meje në 10 ditët e fundit i lus të testohen”, ka shkruar aktori në njoftimin e tij. /Lajmi.net/