Ylli i Bayern kthehet në stërvitje pas tre muajve mungesë

8:25 | 3 Qershor 2020

Thiago Alcantara është rikthyer në stërvitje pasi ka munguar në tre ndeshjet e para të Bayern Munich pas rifillimit të sezonit 2019/20 për shkak të dëmtimit.

Mesfushori nuk shijoi fitoret ndaj Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund dhe Fortuna Dusseldorf për shkak të problemeve muskulore.

Spanjolli mori pjesë në seancën e ekipit të martën ndërsa liderët u përgatitën për takimin e së shtunës me Bayer Leverkusen, përcjell lajmi.net.

Lucas Hernandez, i cili pësoi probleme me muskujt në fitoren 5-0 ndaj Dusseldorf në fundjavë, mund të stërviste vetëm individualisht, ndërsa mungesat afatgjatë Niklas Sule dhe Philippe Coutinho vazhduan programet e tyre të fitnesit.

Një fitore për Bayernin në ‘Bay Arena’ mund të jetë një moment vendimtar në garën për tituj të këtij sezoni, pasi kërkojnë titullin e tetë radhazi. /Lajmi.net/