Të Infektuar: 224

Të Shëruar: 37

Të Vdekur: 6

Ylli e ‘ndryshon lojën’, e sjellë në Kosovë ish basketbollistin e LA Lakers

9:56 | 27 Shkurt 2020

Nga NBA, si liga më e fortë në botë, në Kosovë, ky është përshkrimi më i mirë që mund t’i bëhet transferimit më të ri të Golden Eagle Ylli.

Skuadra nga Theranda, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka transferuar basketbollistin 27 vjeçar, Vander Blue.

Blue, i gjatë 193 cm, edhe pse me minutazh të vogël, ka qenë pjesë e dy skuadrave me historinë më të madhe në NBA, Boston Celtics dhe LA Lakers.

Njoftimi i KB Yllit:

Vander Blue i bashkohet ekipit tone!.

Golden Eagle Ylli ka arritur marreveshje me Vander Blue deri ne fund te sezones 2019/2020.

Blue eshte 27 vjeqar i gjat 193 cm dhe luan ne pozitat 1 dhe 2.

Edhe pse me minutazh te vogel ai ka qen pjese e dy ekipeve me se shumti histori ne ligen me te forte ne bote NBA

Boston Celtics( 2013-2014, 4.9 minuta,1 kercim,0.33 asistime per ndeshje)

LA LAKERS (2014-2015 2 ndeshje, 36.9 min,4.5 kercime,4 asisitme per ndeshje dhe 2017-2018 5 ndeshje, 9 min,0.2 kercime dhe 1.2 asistime per ndeshje)

Ai ka marr pjese ne NBA Summer League me ekipet e NBA si

Memphis, Huston,San Antonio, Chicago Dallas dhe LA Lakers.

Ai gjithashtu ka qen pjese  e disa ekipeve ne Europe dhe Azi,

2013-14 Maccabi Rishon Lezion (Izrael)

2017-18  Fiat Torino  (Itali) 7 ndeshje , 20.4 min , 1.8 kercime dhe 1.57 asistime ku dhe u shpall MVP i ndeshjeve te kupes.

Se fundmi ai ka qen e pjes e ekipeve ne ligen NBA D-League

2017-18 South Bay Lakers,

2018-19 Texas Legends

2019-20 Santa Cruz Warriors

Blue prite te arrije ne Suhareke shume shpejt per tu bashkuar me ekipin.

Objektivat jan te qarta!

/Lajmi.net/