Yjet e injoruar për Topin e Artë

Luis Suarez, Arturo Vidal, Sergio Aguero e Robert Lewandowski janë vetëm disa prej shumë futbollistëve të mëdhenj që u injoruan nga gara për Topin e Artë 2014.

Sport

28/10/2014 10:10

FIFA publikoi sot listën e gjerë prej 23 futbollistëve në garë për Topin e Artë 2014.

Dhe, në të mungojnë një numër i madh yjesh që kanë shkëlqyer me ekipet e disa edhe me Kombëtaret e tyre në Kampionatin botëror.

Portali “Goal.com” ka publikuar një listë të gjatë të futbollistëve që kaluan një edicion pozitiv me skuadrat përkatëse, por që nuk zunë vend në rrethin e gjerë për qmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë.

Futbollistët: Luis Suarez, Aaron Ramsey, Arturo Vidal, Luka Modric, Sergio Aguero, Robert Lewandowski, Ivan Rakitic, Marco Reus, Miralem Pjanic, Diego Godin, Carlos Tevez, David Silva, Xabi Alonso, Daley Blind, Gervinho, Sergio Busquets, Mats Hummels, Vincente Enyeama, Keylor Navas, Edinson Cavani, Daniel Sturridge, Blaise Matuidi, Robin van Persie.