Të Infektuar: 102.742

Të Shëruar: 89.141

Të Vdekur: 2.105

Xhudistët: Majlinda, Nora, Distria, Loriana dhe Akil Gjakova kualifikohen për lojërat Olimpike

14:55 | 5 Prill 2021

Xhudistët kosovarë kanë arritur kualifikimin për Lojrat Olimpike Tokyo 2021.

Xhudistët kosovarë, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasnqi, Loriana Kuka dhe Akil Gjakova kanë arritur pikët e kërkuara për tu kualifikuar automatikisht në Lojërat Olimpike, Tokyo 2021, shkruan lajmi.net.

Distria Krasniqi është kualifikuar në kategorinë -48 kg, Nora Gjakova në kategorinë -57 kg, Majlinda Kelmendi në kategorinë -52 kg, Loriana Kuka në kategorinë -78 kg.

Ndërsa Akil Gjakova arriti pikët për tu kualifikuar në katëgorinë -73 kg./Lajmi.net/