Xhaka: Zvicra kundër këtij ekipi në gjysmëfinalen e “Euro 2016”

11:56 | 8 Qershor 2016

Granit Xhaka ka thënë se Zvicra do të ndeshet me Gjermaninë në gjysmëfinalen e “Euro 2016”.

“Sport Bild” i Gjermanisë e ka pyetur Granit Xhakën rreth shanseve të Kombëtares gjermane në Kampionatin Evropian.

Por, mesfushori kosovar i Zvicrës e ka shfrytëzuar këtë pyetje për ta treguar ambicien e ekipit helvetik në “Euro 2016”, dhe e cila është kualifikimi në gjysmëfinale.

“Gjermania ka fat të keq, pasi do të takohet me ne në gjysmëfinale”, ka thënë Xhaka në formë shakaje.

Zvicra garon në Grupin A me Shqipërinë, Francën e Rumaninë.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.