Xhaka me statistikën më të padëshirueshme në Premierligë – Lajmi.net
Xhaka me statistikën më të padëshirueshme në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 23:40, 12 January 2019
Granit Xhaka është bërë pjesë e rekordeve të padëshirueshme në Premierligë.

Mesfushori me prejardhje nga Kosova e që paraqitet për Përfaqësuesen e Zvicrës, ka qenë fytyra tragjike në humbjen 1:0 të Arsenal në udhëtim te rivalët e Londrës, skuadra e West Ham United.

Me këtë humbje, Arsenal mbetet prapa në garën për vendin e katërt, me Chelsea që ia doli të shfrytëzoi gabimin e tyre, duke e mundur 2:1 Newcastle United.

Ky gabim ishte i pesti për Xhakën që prej fillimit të sezonit të kaluar, që është rekord në Premierligë, sepse asnjë futbollist tjetër nuk ka bërë më shumë gabime që kushtojnë me gol se kosovari në këtë periudhë.

Këto gabime e kanë shndërruar atë në cak të sulmeve nga tifozët e Arsenalit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO