Xavi: Wilshere, lojtari im i preferuar anglez

Mesfushori legjendar i skuadrës së Barcelonës, Xavi Hernandez ka lavdëruar mesfushorin e Arsenalit, Jack Wilshere, duke thënë se ai është mesfushori anglez më i preferuar i tij.

Sport

15/11/2014 16:55

Xavi ka lavdëruar talentin e Jack Wilsherit, për të cilin ka thënë se është një lojtar fantastik dhe mesfushori anglez i tij i preferuar.

Në momentin që Xavi është pyetur nga BBC për lojtarin e tij të preferuar anglez, ai ka thënë: “Është e vështirë të vendoset. Ata kanë shumë talenta, por mendoj se Jack Ëilshere është lojtar i pabesueshëm, i shkëlqyer”.

“Raheem Sterling gjithashtu ka  një të ardhme të ndritshme përpara”, vazhdoi mesfushori tashmë legjendar i Barcelonës.

“Anglia ka lojtar të vjetë të mirë si Steven Gerrard, Frank Lampard dhe John Terry. Ata janë pjesë e historisë së Anglisë, pasi kanë fituar çdo titull”, përfundoi Xavi.