Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Xavi nis aventurën si trajner, zhgënjen në debutim

10:17 | 22 Korrik 2019

Xavi Hernandez debutoi si trajner me Al-Sadd, duke barazuar 1-1 me skuadrën e nivelit të tretë spanjoll Palamos.

Ndeshja tregoi se, ndonëse është ende herët, Xavi ka shumë punë për të bërë.

Një numër i përgjithshëm prej 1,400 tifozëve ishin të pranishëm në Palamos, ku shumë prej tyre erdhën të ndiqnin fituesin e Kupës së Botës, sidomos sepse një ditë ai pritet të marrë drejtimin e Barcelonës, transmeton lajmi.net.

Tipike e ndeshjeve para-sezonale, pjesa e parë përfundoi pa gola, edhe pse Palamos kishte një gol të anuluar nga VAR-i.

Katalanasit shkuan në avantazh me një penallti por rezultati u barazua shtatë minuta më vonë përmes Nam Tae-Hee.

Ndërkohë, ish-mesfushori spanjoll do duhet ta harroj sa më shpejt këtë ndeshje dhe të fokusohet në progresin e skuadrës kur do të startojë sezoni i ri. /Lajmi.net/