Xavi: Liverpooli ka diçka speciale

Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka thënë se skuadra e Liverpoolit ka diçka speciale, duke mos harruar këtu të përmendë tifozët nga Anfield të cilët janë fantastik.

Sport

15/11/2014 17:03

Xavi ka thënë se Premier Liga është një garë shumë atraktive, duke shtuar se skuadra e Liverpoolit është një skuadër që ka diçka speciale.

“Premier Liga është një garë shumë atraktive. Për shembull, Liverpooli është skuadra që ka diçka special – Stadiumi, tifozët, gjithçka”, tha Xavi për BBC.

“Sidoqoftë, prioriteti im është Barcelona – Është jeta ime, bota ime. Jam shumë i me fat dhe nuk do e ndërroja për asgjë”, përfundoi Xavi.

Përndryshe, Xavi kohëve të fundit është duke u lidhur me një largim nga Barcelona, ndërsa destinacioni i tij i mundshëm është pikërisht Premier Liga apo Amerika.