Witsel në Milan

Milan ka arritur marrëveshje me Zenit St Petersburg për transferimin e mesfushorit Axel Witsel.

Sport

24/06/2015 15:13

Milan ka siguruar një përforcim të madh për sezonin e ri.

Sipas portalit belg “sudinfo.be”, Rossonerët kanë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit të Zenit St Petersburg, Axel Witsel.

“Marrëveshja është gati zyrtare, në orët e ardhshme futbollisti do ta nënshkruajë kontratën, madje edhe sot”, shkruan portali belg.

Witsel së fundmi ishte përmendur si objektiv i Milanit dhe Chelseas. Por, duket se së shpejti do të nënshkruajë me klubin nga San Siro.