Witsel largohet nga Kina, transferohet te skuadra e madhe e Evropës – Lajmi.net
Witsel largohet nga Kina, transferohet te skuadra e madhe e Evropës
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 22:58, 5 August 2018
Axel Witsel do të rikthehet në futbollin evropian.

Borussia Dortmund ka mbyllur transferimin e mesfushorit belg, Axel Witsel nga Tianin Quanjian.

‘Sport Bild’ raporton se ‘milionerët’ kanë paguar 20 milionë euro për mesfushorin 29 vjeçar.

Witsel në Kinë te Tianin Quanjin ishte transferuar në vitin 2017 nga rusët e Zenitit, dhe në 35 paraqitje atje, ka realizuar vetëm pesë gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO