Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Williams fituese e Wimbledonit

16:43 | 9 Korrik 2016

Serena Williams e ka fituar titullin e shtatë të Wimbledonit në karrierë.

Tenistja amerikane, Serena Williams, është fituese e turneut më të njohur në këtë sport, Wimbledon, në konkurrencën e femrave.

Williams e mposhti gjermanen, Angelique Kerber, 2:0 në sete 7:5 dhe 6:3, përcjell Lajmi.net.

Ky ishte titulli i 22 Grand Slam për tenisten numër 1 në ranglistën WTA, duke u barazuar me legjendaren Steffi Graf.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.