Wilder iu jep fund shpresave për një duel me Joshuan? – Lajmi.net
Wilder iu jep fund shpresave për një duel me Joshuan?
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 19:00, 15 March 2019
Deontay Wilder është shumë afër që të shuaj shpresat për një duel me Anthony Joshuan.

Amerikanit i është ofruar një ofertë nga ‘DAZN’, e cila do t’i sillte atij fitime marramendëse, dhe ai pritet të mos e lëshojë këtë mundësi.

‘Press Association Sport’ ka mësuar se Wilder pritet ta nënshkruaj kontratën me ‘DAZN’ gjatë kësaj jave, transmeton lajmi.net.

Kompania e madhe televizive i ka ofruar ‘bomberit të bronztë’ rreth 100 milionë dollarë për këtë marrëveshje, që do t’iu jepte atyre të drejtën e transmetimit të dueleve të tij.

Kjo marrëveshje do të nënkuptonte se Wilder nuk do të përballej as me Furyn as me Joshuan gjatë këtij viti.

Kontrata e Fury me ‘ESPN’ dhe transmetimet e dueleve të Wilder nga ‘DAZN’ do të binin në kontradiktë me njëra tjetrën.

Pra, ndarja e treshes së madhe në tri kompani të mëdha televizive do ta vështirësojë shumë një marrëveshje për duel mes tyre. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO