Wijnaldum afër transferimit te PSG

9:47 | 6 Qershor 2021

Mesfushori, Georginio Wijnaldum, është afër transferimit te skuadra franceze, Paris Saint-Germain.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, PSG i ka ofruar mesfushorit pagë dyfish më të lartë se Barcelona, transmeton lajmi.net.

Trajneri i PSG, Mauricio Pochettino, gjithashtu ka telefonuar Wijnaldum duke e bindur të transferohet në Francë.

30- vjeçari, ishte shumë afër transferimit në Barcelonë, por në ditët e fundit në garë është futur PSG duke i ofruar page më të lartë dhe duket se e ka ‘rrëmbyer’ mesfushorin nga duartë e Barcelonës. /Lajmi.net/