West Ham befason Arsenalin, shënon fitore para tifozëve të vet – Lajmi.net
West Ham befason Arsenalin, shënon fitore para tifozëve të vet
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 15:21, 12 January 2019
Arsenal ka pësuar një humbje të befasishme ndaj West Ham United.

West Ham shënoi fitore të madhe para tifozëve të vet, duke arritur që të triumfojë ndaj Arsenal me rezultatin minimal 1:0.

Ishte Felipe Anderson nga më të dalluarit tek vendasit, i cili shkaktoi telashe të mëdha për mbrojtjen e “Gunners”.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Declan Rice, kur po luhej minuta e 48 e takimit, shkruan lajmi.net.

Arsenal pati dy mundësi të mira për  të barazuar rezultatin me anë të Pierre Emerick Aubameyang, por ky i fundit dështoi që të konkretizojë mundësitë e krijuara.

Arsenal mbetet në kuotën e 41 pikëve, duke i dhënë mundësi Manchester United që të barazohen me pikë nëse këta të fundit shënojnë fitore.

West Ham në anën tjetër ngjitet në pozitën e 8, me 31 pikë të grumbulluara pas 22 xhirove. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO