West Ham 1:4 Manchester City, notat e lojtarëve

Manchester City ka mposhtur West Hamin me rezultat 1-4 në ndeshjen e xhiros së 36-të të Premierligës.

Sport

29/04/2018 18:15

Golat për Cityn i shënuan Sane, Zabaleta (autogol), Jesus dhe Fernandinho.

Ndërsa për vendasit shënoi Cresswell.

Manchester City ka arritur të kaloj shifrën e 100 golave për të dytin sezon radhazi.

Pas 35 ndeshjesh, skuadra e Guardiolës ka grumbulluar 93 pikë dhe është në garë që të arrijë shifrën e 100 pikëve.

Notat e lojtarëve i gjeni pjesën e mëposhtme.