West Ham 1:0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve – Lajmi.net
West Ham 1:0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 16:15, 12 January 2019
Arsenal ka pësuar humbje në udhëtimin  vështirë te West Ham United.

Skuadra e Unai Emery, në kuadër të javës së 22-të të Premierligës, ishte mysafire e rivalëve nga Londra, skuadrës së West Ham United, ku u munden 1-0.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në fillim të pjesës së dytë.

Ishte Rice që shënoi në minutën e 48’, për të ardhur te goli pas një gabimi të Granit Xhakës.

Mesfushori nga Kosova, është vlerësuar me notë të dobët nga ‘WhoScored’, për paraqitjen në humbjen 1:0 ndaj West Ham.

Xhaka u notua me notë 5.4. Në anën tjetër, Shkodran Mustafi, për paraqitjen në këtë ndeshje u vlerësua me notë 6.4./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO