Werder gjunjëzohet në fund, Wolfsburg del me tri pikët

Werder Bremen po shkon pashmangshëm drejt rënies nga Bundesliga.

Sport

07/06/2020 15:23

Skuadra në të cilën aktivizohet Milot Rashica është mposhtur nga Wolfsburg, me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net.

Ndeshja u vendos tek në 10 minutat e fundit, kur mysafirët kapën të papërgatitur mbrojtjen e nikoqirëve.

Ishte Wout Weghorst ai që realizoi për 0:1, kur po luhej minuta e 82’ e këtij takimi, shkruan lajmi.net.

Me këtë fitore, Wolfsburg merr pozitën e gjashtë dhe mbanë në maksimum shpresat për një vend në ‘Play Off’ të Ligës së Evropës.

Werder Bremen në anën tjetër mbetet me 25 pikë në pozitën e parafundit në tabelë, 6 pikë larg vendit që mbanë në Bundesliga. /Lajmi.net/