Vuçiqin e ka “prekur” deklarata e Presidentes Osmani sa i përket njohjes nga Ukraina, i reagon nga Tirana

Presidenti, Vuçiq e ka “prekur” deklarata e Presidentes Osmani, në Samiti Ukrainë-Evropë Lindore. Ai në një deklaratë për media ka thënë deklarata e Osmanit është hipokrizi. “A është e mundur që kjo lloj dyfytyrësie dhe hipokrizie e paprecedentë mund të ekzistojë”, ka thënë Vuçiq Ndër të tjera Vuçiq u ndje i kërcënuar nga deklarata e…

Lajme

28/02/2024 16:20

Presidenti, Vuçiq e ka “prekur” deklarata e Presidentes Osmani, në Samiti Ukrainë-Evropë Lindore.

Ai në një deklaratë për media ka thënë deklarata e Osmanit është hipokrizi.

“A është e mundur që kjo lloj dyfytyrësie dhe hipokrizie e paprecedentë mund të ekzistojë”, ka thënë Vuçiq

Ndër të tjera Vuçiq u ndje i kërcënuar nga deklarata e Osmanit, duke tentuar që të portretizojë Serbinë me një anë si të situatës në Ukrainë.

“Ashtu si shumica e të tjerëve, dhe sot e kanë gojën plot me të. Nuk duhet harruar se Ukraina nuk e njohu Kosovën dhe se një vendim tjetër do të prekte ndjeshëm “të paktën dy vende evropiane”, ka thënë Vuçiq. /Lajmi.net/