Vuçiq falënderon Moldavinë për qëndrimin e saj kundër Kosovës – Lajmi.net
Vuçiq falënderon Moldavinë për qëndrimin e saj kundër Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 13:37, 12 February 2019
Aleksandar Vuçiq ka falënderuar Moldavinë për qëndrimin e saj kundër shtetësisë së Kosovës.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka falënderuar Moldavinë për qëndrimin e saj kundër shtetësisë së Kosovës.

Lideri serb ka zhvilluar një takim me zëvendëspresidentin e Moldavisë, të angazhuar për integrime evropiane, Juri Leanko, dhe ka falënderuar pozicionin e Moldavisë kundër pavarësisë së Kosovës, raportojnë mediat serbe, transmeton lajmi.net.

Ai po ashtu ka theksuar se Serbia mbështet sovranitetin territorial dhe integritetin e Moldavisë.

Vuçiq e njoftoi mysafirin e tij për gjendjen në dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës, vendimin për taksë ndaj mallrave serbe dhe prezantoi politikën e jashtme serbe. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO