Vuan nga sëmundje e rrezikshme, trajneri i Kombëtares evropiane shtrohet në spital

18:43 | 15 Prill 2019

Robert Prosinecki është shtruar në spital

Trajneri i kombëtares së Bosnje-Hercegovinës, Robert Prosinecki ka përfunduar në spital.

Ish-futbollisti i njohur kroat në vitet ’90 vuan nga problemet në stomak dhe është shtruar në spitalin e Zagrebit, raportojnë mediat boshnjake, transmeton lajmi.net.

Njëri prej talenteve më të mirëvë të viteve ’90 është operuar dhe dy herë të tjera në stomak. E gjithë bota e futbollit i uron shërim të shpejtë Prosineckit. /Lajmi.net/