Të Infektuar: 71.344

Të Shëruar: 61.014

Të Vdekur: 1.627

Vlora Çitaku apo një emër tjetër për president? Ganimete Musliu flet pak për ‘sekretin’ e madh

19:53 | 6 Dhjetor 2020

Posti i Presidenti është tema më e diskutuar në Kosovës. Partia Demokratike e Kosovës është ajo që do të vendosë nëse do të jetë pjesë e Qeverisë së Kosovës dhe të ketë një kandidat për president.

Partia Demokratike është duke e mbajtur shumë mirë ‘emrin sekret’ që do ta ketë për ketë post ani pse disa emra janë spekuluar në media.

Ganimete Musliu, deputete e PDK-së dhe anëtare e kryesisë së PDK-së, në një intervistë për lajmi.net ka dhënë informacione për ketë temë, por edhe ajo i ruajti mirë sekretet e partisë.

Lexo edhe:

PDK nuk i frikësohet Vetëvendosjes se do t’ia marrë bastionet – i çon ‘selam’ Albin Kurtit

 

“Partia Demokratike e Kosovës ka strukturat e saj funksionale për cdo qështje më të vogël mbledhemi dhe bisedojmë e lerë më për emrin e presidentit”, duke mos dhënë detaje të tjera, Musliu është pyetur për emrin e përmendu në media të Vlora Çitakut.

A është emri i duhur ai i Vlora Çitakut për partinë që të jetë në krye të të parit të shtetit apo a e sheh Musliu veten ndonjëherë në këtë post. /Lajmi.net/