Vlerësimet e lojtarëve: Shrewsbury 1-2 Chelsea

Chelsea ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Capital One Cup pas fitores së arritur ndaj Shrewsburyt. Ja dhe vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Sport

28/10/2014 23:09

Shrewsbury: Leutwiler 7.5, Grandison 8.5, Grimmer 8, Goldson 8, Demetriou 8, Woods 7.5, Lawrence 8, Percival 8.5, Akpro 8.5, Collins 8, Grant 7.5

Zëvendësuesit: Mangan 8, Clark 7.5

Chelsea: Cech 8, Zouma 7.5, Filipe Luis 8.5 (Lojtar i ndeshjes), Cahill 8, Ake 7 (Dështim i ndeshjes), Christensen 7.5, Mikel 7, Salah 7, Oscar 7.5, Drogba 8.5, Schurrle 7.5

Zëvendësuesit: Willian 8, Matic 8, Hazard – Minutazh i shkurtër