Vlerësimet e lojtarëve: Parma 2-0 Inter

Interi ka pësuar humbje kundër Parmës falë dy golave të shënuar nga Paolo de Ceglie. Ja dhe vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Sport

01/11/2014 23:22

Parma: Mirante 8, Rispoli 8.5, De Ceglie 9.5 (Lojtar i ndeshjes), Felipe 8.5, Costa 8, Lucarelli 8, Acquah 8.5, Lodi 9, Mauri 8, Cassano 8.5, Coda 8

Zëvendësuesit: Santacroce 8, Ghezzal 8

Inter: Handanovic 7.5, Ranocchia 7 (Dështim i ndeshjes), Vidic 8, Dodo 8, Juan 7.5, Kovacic 8, Kuzmanovic 7.5, Medel 7, Obi 7.5, Icardi 7.5, Palacio 7.5

Zëvendësuesit: Hernanes 7.5, Bonazzoli 8