Vlerësimet e lojtarëve: Newcastle 1-0 Liverpool

Liverpooli ka pësuar një tjetër humbje, duke vërtetuar kështu formën e dobët që është duke kaluar në këtë sezon në Premier Ligë. Ja dhe vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Sport

01/11/2014 16:16

Newcastle: Krul 6.5, Coloccini 8.5, Taylor 8.5, Dummett 8, Janmaat 7.5, Sissoko 9 (Lojtar i ndeshjes), Abeid 8, Colback 8.5, Cisse 8, Ameobi 7.5, Obertan 8

Zëvendësuesit: Aarons 8, Cabella 8, Peres 8.5

Liverpool: Mignolet 7.5, Skrtel 6.5, Moreno 5.5 (Dështim i ndeshjes), Lovren 8, Johnson 7.5, Allen 7, Sterling 8, Henderson 7, Coutinho 6.5, Gerrard 6.5, Balotelli 7

Zëvendësuesit: Borini 7.5, Lambert 7.5