Vlerësimet e lojtarëve: Maribor 1-1 Chelsea

Maribori ka ndalur skuadrën e Chelseas në barazim 1-1, duke e bërë mjaft interesante gjendjen në grupin G. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Sport

05/11/2014 23:02

Maribor: Handanovic 9 (Lojtar i ndeshjes), Viler 7.5, Rajcevic 8.5, Arghus 8.5, Sallalich 8.5, Filipovic 7.5, Stojanovic 8, Mertelj 8, Tavares 7.5, Ibraimi 8.5, Zahovic 7 (Dështim i ndeshjes)

Zëvendësuesit: Mendy 7.5, Bohar dhe N’Diaye – Minutazh të shkurtër

Chelsea: Cech 8, Ivanovic 8, Zouma 7.5, Filipe Luis 7.5, Terry 8.5, Hazard 8, Matic 8.5, Fabregas 8, Willian 7.5, Drogba 7.5, Schurrle 7.5

Zëvendësuesit: Oscar 8, Costa 7.5, Ramires 7.5