Vlerësimet e lojtarëve: Juventus 1-0 Sassuolo

Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Sassuolos fali golit të vetëm të shënuar nga Pogba. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Sport

09/03/2015 23:26

Juventus: Storari 8, Chiellini 8, Evra 8.5, Bonucci 8, Lichtsteiner 8.5, Pereyra 7.5, Pogba 8.5 (Lojtar i ndeshjes), Marchisio 7.5, Vidal 8.5, Morata 7.5, Tevez 8

Zëvendësuesit: Barzagli 7, Pepe 8.5, Llorente 8

Sassuolo: Consigli 8.5, Vrsaljko 8.5, Peluso 8, Longhi 7.5, Acerbi 8.5, Magnanelli 7.5, Brighi 8, Missiroli 7, Berardi 7.5, Sansone 8, Zaza 6 (Dështim i ndeshjes)

Zëvendësuesit: Taider 8, Chibsah dhe Lazarevic – Minutazh të shkurtër