Vlerësimet e lojtarëve: Inter 1-0 Sampdoria

Me anë të një penaltia në fundin e takimit, Interi ka arritur të marrë tre pikë të arta në ndeshjen ndaj Sampdorias. Ja dhe vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Sport

29/10/2014 23:31

Inter: Handanovic 9.5 (Lojtar i ndeshjes), Vidic 8, Juan 8.5, Ranocchia 8, Dodo 8.5, Hernanes 8, Kovacic 8.5, Medel 8.5, Obi 7.5, Palacio 6.5 (Dështim i ndeshjes), Icardi 9

Zëvendësuesit: Kuzmanovic 8.5, Ibrahima 7.5, Krhin – Minutazh i shkurtër

Sampdoria: Romero 8.5, Romagnoli 7, Gastaldello 7.5, De Silvestri 8, Mesbah 8.5, Obiang 8.5, Duncan 8.5, Palombo 7.5, Okaka 8.5, Gabbiadini 7.5, Eder 8.5

Zëvendësuesit: Regini 7.5, Soriano 7.5