Vlerësimet e lojtarëve: Chelsea 2-0 Tottenham

Chelsea ka arritur të fitojë trofeun e parë të sezonit, pasi e ka mposhtur Tottenhamin me rezultat 2-0. Më poshtë i keni vlerësimet e lojtarëve të këtij takimi.

Sport

01/03/2015 19:22

Chelsea: Cech 8, Ivanovic 8.5, Azpilicueta 8, Cahill 8.5, Zouma 8,Terry 9 (Lojtar i ndeshjes), Fabregas 8.5, Willian 8.5, Hazard 8, Ramires 8, Costa 9

Zëvendësuesit: Cuadrado 7.5, Oscar dhe Drogba – Minutazh të shkurtër

Tottenham: Lloris 8, Walker 8, Rose 7.5, Vertonghen 7.5, Dier 7.5, Bentaleb 8, Mason 8, Townsend 7, Eriksen 7.5, Chadli 7 (Dështim i ndeshjes), Kane 7.5

Zëvendësuesit: Dembele 7.5, Lamela 7.5