Vlerësimet e futbollistëve: Bayern Munich – Wolfsburg

Bayern Munich e nisi mbarë sezonin e ri në Bundesligë duke mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2:1 në Allianz Arena. Por, si u vlerësuan futbollistët e të dyja skuadrave?

Sport

23/08/2014 00:03

Bayern Munich shënoi fitore në duelin e parë të sezonit të ri në Bundesligë.

Skuadra e Pep Guardiolës mposhti Wolfsburgun me rezultat 2:1, falë golave nga Thomas Muller dhe Arjen Robben që e bënë të parëndësishëm golin e Ivica Olic.

Por, si u vlerësuan futbollistët e formacioneve bazë të dyja skuadrave?

Bayern Munich: Neuer 5, Dante 5, Alaba 6, Badstuber 6, Gaudino 7, Bernat 6, Götze 4, Lahm 8, Müller 7, Lewandowski 6, Robben 8.

Wolfsburg: Grün 7, Jung 7, Naldo 6, Knoche 6, Rodriguez 6, Luiz Gustavo 5, Guilavogui 4, De Bruyne 4, Hunt 3, Vieirinha 6, Olic 6.