Vlerësimet e futbollistëve: Barcelona – Atletico Madrid

Atletico Madrid i rezistoi Barcelonës duke barazuar 1:1 në Camp Nou dhe fitoi titullin e kampionit në La Ligë. Lionel Messi u shpall futbollisti më i dobët i ndeshjes.

Sport

17/05/2014 21:47

Lionel Messi nuk kaloi një ndeshje të nivelit të tij të zakonshëm dhe u shpall futbollisti më i dobët i duelit mes Barcelonës dhe Atletico Madridit në Camp Nou.

Skuadrat u ndanë në barazim 1:1, rezultat që i solli mysafirëve titullin e kampionit në La Ligë.

Si u vlerësuan futbollistët?

Barcelona: Pinto 6, Alves 6, Piqué 6, Mascherano 6, Adriano 6, Busquets 6, Fabregas 6, Iniesta 5, Sanchez 7, Pedro 5, Messi 5 (futbollisti më i dobët).

Atletico Madrid: Courtois 6, Juanfran 6, Miranda 6, Godín 7 (futbollisti i ndeshjes), Filipe Luis 6, Tiago 6, Gabi 6, Koke 6, Arda Turan 6, Villa 5, Diego Costa (pa notë).