Vjen reagimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale – Lajmi.net
Vjen reagimi i presidentes së Kroacisë: Është e mundur, jemi në finale
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 22:50, 11 July 2018
Kombëtarja e Kroacisë është në finale të Kupës së Botës për herë të parë në histori të kombit të tyre.

Këtë sukses Kroacia e ka arritur pas fitores 2:1 ndaj Anglisë në gjysmëfinale.

Kualifikimi në finale ka entuziazmuar kroatët dhe presidenten e tyre, Kolinda Grabar-Kitaroviq.

Ajo menjëherë pas përfundimit të ndeshjes ka shprehur emocionet e saja në Facebook, duke uruar po ashtu popullin kroatë.

“Njerëzit e mi, është e mundur. Bravo, të Zjarrtit. Bravo, të gjithë tifozëve. Kroacia është në finale”, ka shkruar Kitarovic./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO