Vitinha dhe Sanches do të jenë lojtarë të PSG javën e ardhshme

Sport

23/06/2022 22:02

Vitinha dhe Renato Sanches do të jenë lojtarë të Paris Saint Germain javën e ardhshme.

Ekipi parisien janë shumë pranë të bëjnë dy goditje këtë merkato.

Lojtari i Portos, Vitniha dhe ai i Lille, Reanto Sanches javën e ardhshme do të zbarojnë në ‘Parc des Princes’.

Siç njofton ‘AS’ bisedimet me drejtuesit e PSG-së dhe dy klubet përkatëse po shkon në rrugën e duhur, andaj zyrtarizimi do të ndodhë së shpejti, përcjell lajmi.net.

Shuma që pritet të paguajë kampioni i Francës për të dy është rreth 70 milionë euro./Lajmi.net/