Viktima e pestë në Itali nga koronavirusi

13:37 | 24 Shkurt 2020

Edhe një viktimë nga koronavirusi në Itali.

Viktima e pestë është 88-vjeçar nga Caselle Lanne, në Lombardi.

219 persona janë infektuar me koronavirus në Itali: sipas të dhënave të azhurnuara që u siguruan nga komisari i urgjencës Angelo Borrelli, raporton agjencia e lajmeve “Ansa”.

Për momentin, janë 167 të infektuar në Lombardi (përfshirë 4 viktimat), 27 në Veneto, 18 në Emilia Romagna, 4 në Piemonte dhe 3 në Lazio.

Nga 213 raste pozitive, 99 janë të shtruar me simptoma në spital, 23 janë në kujdes intensiv dhe 91 në izolim në shtëpi.