Vietnami i ‘premton’ Serbisë se nuk do ta njohë Kosovën

Zëvendësministri i Jashtëm i Vietnamit, Ha Kim Ngoc Nam ka konfirmuar sot qëndrimin parimor tëvendit të tij në mos njohjen e pavarësinë së Kosovës.

Lajme

23/11/2016 18:05

Ky qëndrim erdhi pas takimit të zëvendësministri të jashtëm të Vietnamit me zëvendëskryeministrin e parë dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq i cili edhe e ka konfirmuar qëndrimin e Vietnamit, shkruan B92, transmeton lajmi.net.

Ata gjatë takimit u zotuan për përmirësim të bashkëpunimit bilateral politik dhe ekonomik mes vendeve. /Lajmi.net/