Video EKSKLUZIVE: Tërmeti në Shkupi zgjati plot 29 sekonda, dridhjet ishte të fuqishme

17:07 | 11 Shtator 2016

Sot rajoni i Shkupit është goditur nga një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 5.3 gradë të shkallës Rihter.

Tërmeti u ndje edhe në Kosovë, respektivisht në Ferizaj e deri në Prishtinë, shkruan lajmi.net.

Po ashtu dridhjet janë ndjerë edhe në Serbinë dhe Bullgarinë fqinje.

Një lexues i lajmit.net nga Shkupi na ka dërguar një video nga momenti tërmetit. Sipas videos, dridhja më e fuqishme ka zgjatur 29 sekonda.

Fatmirësisht nuk ka pas të viktima dhe as të lënduar, por vetëm dëme të vogla materiale. /Lajmi.net/