Vetura përplas për vdekje një shqiptar në Itali – Lajmi.net
Vetura përplas për vdekje një shqiptar në Itali
Autori: Lajmi.net BotaLajmeNacionaleRajoni 17:27, 8 November 2018
Foto: Ilustrim
Një ngjarje e rëndë është raportuar nga mediat italiane, ku një emigrant shqiptar është aksidentuar për vdekje.

Sipas mediave lokale, ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, dhe viktima është një 65-vjeçar me inicialet T.A.

Shqiptari ishte duke ecur në këmbë pranë një rruge, kur një makinë e tipit “Benz” e ka përplasur për vdekje.

Mësohet se 65-vjeçari banonte prej vitesh në Montalbano Jonico afër provincës së Materas.

Gjithashtu bëhet e ditur se autoritetet italiane kanë nisur hetimet për aksidentin e ndodhur, i cili i mori jetën shtetasit shqiptar. /Shekulli.al/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO