Vetura godet për vdekje një 81 vjeçar në Malishevë

Një veturë e cila drejtohej nga një femër dje rreth orës 17:00, në magjistralen Malishevë-Prishtinë, afër fshatit Tërpezë, goditur për vdekje një person të moshës 81 vjeçare. 

Lajme

03/11/2014 10:52

Policia bënë të ditur se aksidenti ka ndodhur kur një kalimtar i vitlindjes 1933 është goditur për vdekje nga një veturë e llojit BMW të cilën e ngiste një shofere.

Po ashtu lëndime të lehta thuhet se ka pësuar edhe një bashkudhëtar i cili në momentin kritik ndodhej në veturë.

“Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku i Shtëpisë së Shëndetit nga Malisheva në vendin e aksidentit. Njësite policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë kryer hetime lidhur me rastin”, thuhet në njoftimin e policisë.