Vettel fiton në “shtëpinë” e Hamiltonit – Lajmi.net
Vettel fiton në “shtëpinë” e Hamiltonit
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 17:14, 8 July 2018
Sebastian Vettel ka fituar Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe, një garë spektakolare me një luftë mes 4 pilotëve për vendin e parë.

Piloti i Ferrarit arriti që të lërë pas Lewis Hamiltonin pikërisht në pistën e Silverstone, që është “shtëpia” e tij.

Në podium u ngjit edhe ferraristi tjetër, Kimi Raikkonen, i cili la pas Valtteri Bottas.

Me këtë fitore, Vettel shkëputet 8 pikë nga Hamilton, duke përforcuar pozitat në vendin e parë të klasifikimit të pilotëve.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO