Vetëvendosje nuk e bojkoton Kuvendin për Haradinajn, siç bëri AAK dhe Nisma

AAK dhe Nisma kanë vendosur që t’i bojkotojnë punimet e Kuvendit të Kosovës deri më 6 prill, datën kur Ramush Haradinaj do të dalë sërish para Gjykatës së Apelit në Colmar të Francës.

Lajme

02/03/2017 19:20

Megjithatë, kështu nuk do të veprojë edhe subjekti tjetër opozitar, Lëvizja Vetëvendosje.

Lajmi.net ka provuar sot gjatë gjithë ditës që të merr një konfirmon nga Vetëvendosje, mirëpo diçka e tillë nuk ka ndodhur.

Ndërkohë, lajmi.net merr vesh nga burime brenda VV-së e kjo parti nuk do t’i bojkotojë punimet e Kuvendit.

Mirëpo, VV-ja do ta mbështesë protestën e thirrur nga AAK-ja në mbështetje të Haradinajt që të shtunën mbahet në Prishtinë. /Lajmi.net/