Të Infektuar: 71.344

Të Shëruar: 61.014

Të Vdekur: 1.627

Vetëvendosje e kandidon për deputete gruan e Adem Mikullovcit

20:01 | 16 Janar 2021

Disa nga partitë politikë kanë publikuar listat më kandidatë për zgjedhjet parlamentare. Në lista gjenden edhe shumë emra të familjareve të ish politikave të cilët do ty hynë garës në zgjedhje.

Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të kandidojë për deputete bashkëshorten e ish politikanit dhe aktorit Adem Mikollvci.

Emri i Lumnie Mikollovci gjendet në listën e VV-së të publikuar sot.

Aktori Adem Mikollvci ka vdekur në vitin 2020 dhe për një mandat ka qenë deputet në Parlamentin e Kosovës nga radhët e LVV-së. /Lajmi.net/