Vetëm disa njerëz mund të kalojnë këtë test: Cila do të mbushet e para? – Lajmi.net
Vetëm disa njerëz mund të kalojnë këtë test: Cila do të mbushet e para?
Autori: Lajmi.net FunLojëra 10:23, 10 January 2019
Çdo herë pas here, më pëlqen të sfidoj veten në mënyra të ndryshme.

Nuk e di pse, por zgjidhja e puzzles e bën mendjen time të ndjehe të mprehta dhe të shëndetshme.

Instinkti im konkurrues nuk dobësohet me moshën – në vend të kundërt!

Të rinjtë preferojnë të shikojnë në telefonat e tyre gjatë gjithë ditës, duke kaluar nëpër Instagram ose Facebook. Mendoj se është e rëndësishme që ne të përpiqemi të përfshijmë familjen në këto gjëra, të gjithë mund të marrin pjesë – dhe të argëtohesh së bashku është gjithmonë një gjë e mirë.
Më herët sot, ndërkohë që isha ulur tek dentisti duke pritur kthimin tim, hasa këtë enigmë (më poshtë). Unë mendoj se kam parë të ngjashme më parë, por kjo ishte shumë e vështirë. Ju duhet të përqendroheni dhe t’i shtyni sytë dhe trurin tuaj deri në kufijtë për ta zgjidhur atë.

Cila gotë do të mbushet e para?
Në këtë mister, ju do të duhet të kuptoj se cila gotë do të mbushet me ujë së pari. Megjithatë, ka pengesa dhe detaje që duhet të mbani një sy për to – nëse jeni të paduruar, është e lehtë të bëni një gabim.

Cila gotë do të mbushet e para?

Ju mund të kontrolloni përgjigjen më poshtë!

Mos harroni, shumica e njerëzve e kanë gabim, prandaj mos u nxitoni!

Këtu është përgjigja e duhur!

Gota numër 3 do të plotësohet së pari! Nëse ju shikoni me kujdes, uji kurrë nuk do të shkojë në gotat 4 ose 5. Megjithatë, uji nga 2 do të drejtohet në 7 ku ajo rrjedh jashtë nga fundi. Rruga midis 2 dhe 6 është gjithashtu e mbyllur! /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO