Vetaksidentohet kamioni në Shtime: Dy të lënduar

Një kamion është aksidentuar sot në rrugën transitore në Shtime. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli. Ai ka thënë se përveç dëmeve materiale lëndime kanë pësuar shoferi i kamionit dhe pasagjeri. Veseli ka bërë të ditur se të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor në Qendrën e…

Lajme

24/05/2024 23:17

Një kamion është aksidentuar sot në rrugën transitore në Shtime.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Ai ka thënë se përveç dëmeve materiale lëndime kanë pësuar shoferi i kamionit dhe pasagjeri.

Veseli ka bërë të ditur se të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shtime, e më pas në QKUK.

“Sot rreth orës 15:05 kemi pranuar një informatë se në rrugën transitore në Shtime ka ndodhur një aksident , i përfshirë vetëm një automjet transportues. Veç dëmeve të shkaktuara në kamion, lëndime trupore kanë pësuar shoferi dhe pasagjeri, të cilët për ndihmë mjekësore janë dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Shtime, e më pas për tretman të mëtutjeshëm mjekësor janë dërguar në QKUK në Prishtinë”, tha ai.

Tutje Veseli njoftoi se njësia e hetimeve të aksidenteve ka dalë në vendin e ngjarjes.