Veshjet më mahnitëse në Met Gala të të gjitha kohërave

Met Gala është mbrëmja më interesante e vitit për botën e showbiz-it.

ShowBiz

26/10/2020 09:30

Në këtë natë, sigurisht do të ketë disa që vishen me rroba që bëjnë histori, të tjerë që duan të vishen normal dhe shumë që mbushin internetin me teori se pse zgjodhën pamjen e tyre, shkruan lajmi.net.

Rihanna, 2017
Për dukjen e këngëtares u përkujes Comme des Garçons.

Lady Gaga, 2016
Nuk ke pantallona? Nuk ka problem. Pamja e plotë i erdhi nga , Atelier Versace.

Beyoncé, 2015
Ajo u paraqit duke i dhënë kuptim të ri termit “veshje e zhveshur”. Fustani nga, Givenchy.

Princesha Diana, 1995
Fustani i përshtatshëm për një princeshë. Veshja nga Dior.

Cher dhe Bob Mackie, 1974
Fustani i zhveshur që i nisi të gjitha. Veshja, Bob Mackie.

Naomi Campbell, 2005
Asnjëherë nuk ka shkëlqim të mjaftueshëm, madje as në Met Gala. Fustani Versace.

Kim Kardashian, 2013
Kim Kardashian vendosi për një pamje e mbuluar me lule në Met Gala 2013, ndërsa fustani qe nga Givenchy.

Selena Gomez, 2015
Selena dukej rrezatuese me një fustan të bardhë dhe me një kurorë lulesh në kokë. Fustani nga Vera Wang.

Rihanna, 2015
Vetëm një tjetër paraqitje mahnitëse e Met Gala nga Rihanna. Veshje, Guo Pei.

A do të jetë ky vit viti që pamja e një personazhi tjetër të famshëm arrin statusin e ikonës? Vetëm koha do ta tregojë./Lajmi.net/