Veseli pret në takim përfaqësuesit e projektit “Atomi” – Lajmi.net
Veseli pret në takim përfaqësuesit e projektit “Atomi”
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 14:24, 16 September 2016
Foto nga takimi
Kryetari i Kuvendnit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur  sot në një takim drejtuesit e projektit të “Atomi” me të cilët kanë diskutuar që ky projekt të rritet.

Veseli me anë të një postimi në facebook, ka thënë se ka pasur kënaqësinë që ka pritur në takim përfaqësuesit e projektit “Atomi”.

“Pata kënaqësinë të pres në takim drejtuesit e projektit “Atomi”, i cili ka për qëllim identifikimin dhe përkrahjen e fëmijëve me inteligjencë të jashtëzakonshme në Kosovë. Diskutuam ide dhe mënyra konkrete që ky projekt të rritet, zhvillohet e të institucionalizohet, si një nga mënyrat që kapitalin e madh njerëzor të cilin e ka vendi ynë ta përkthejmë në zhvillim të gjithëmbarshëm të shtetit tonë”, ka shkruar Veseli.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO