Veseli: Majlinda është shembull, është krenaria e Republikës së Kosovës

21:48 | 12 Gusht 2016

Majlinda Kelmendi në RIO 2016

Ai ka thënë se medalja e artë e fituar nga Majlinda i ka bërë krenarë të gjithë qytetarët e Kosovës dhe ua ka shtuar atyre ndjenjën e të qenit kampion.

Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka folur edhe për suksesin e xhudistes Majlinda Kelmendi në Lojërat Olimpike, Rio 2016.

Ai ka thënë se medalja e artë e fituar nga Majlinda i ka bërë krenarë të gjithë qytetarët e Kosovës dhe ua ka shtuar atyre ndjenjën e të qenit kampion.

Veseli tha Majlinda e ka bërë shumëkë të qajë nga gëzimi dhe se është shembull për rininë, për të gjithë qytetarët e Kosovës.

“Për të qenë kampione si Majlinda duhet të jesh i guximshëm, prandaj Majlinda është shembull që po ndjek Republika e Kosovës. Është shembull që disa mos të shikojnë kah idetë e rrezikshme siç është republika e tretë”, ka thënë Veseli. /Lajmi.net/