Veseli-Kurtit: Ti do ta kthesh Serbinë në Kosovë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli iu ka drejtuar deputetit të Vetëvendosjes, Albin Kurti se nëse bëhet kryeministër do ta sjell Serbinë në Kosovë.

Lajme

24/08/2017 11:18

“Bëj 61 vota dhe bëhu kryetar, bëhu edhe kryeministër, por do ta kthesh Serbinë në Kosovë”, ka thënë pos tjerash Veseli.

Veseli e ka përmendur edhe ish-aktivistin e Vetëvendosjes që vdiq derisa ishte në paraburgim.

“E keni marrë në qafë Astrit Deharin”, ka shtuar Veseli.

Ai i ka thënë Kurtit se krejt çfarë dëshiron dhe mendon VV është pushteti dhe pozita e tij, ndaj s’i intereson se çfarë ndodh në Kuvend./Lajmi.net/