Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Veseli: Hilmi Haradinajn e njoha kur po krijonim UÇK-në

10:58 | 17 Qershor 2018

Veseli: Hilmi Haradinajn e njoha kur po krijonim UÇK-në

Ai ka thënë se lajmi për vdekjen e Hilmi Haradinajt e ka pikëlluar shumë.

Për të ndjerin ka thënë se e ka njohur në ditët e vështira për Kosovën.

Ky është postimi i plotë i Veselit në profilin e tij në “Facebook”:

“Lajmi për vdekjen e bacës Hilmi më pikëlloi shumë. E njoha në ditët e vështira për Kosovën, atëherë kur së bashku me djemtë e tij e qindra të tjerë nga e gjithë Kosova po krijonim Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës. Konaku i bacës Hilmi ishte konak i lirisë së Kosovës. Ngushëllime kryeministrit Haradinaj, familjes, miqve dhe të gjithë atyre që patën rastin ta njohin këtë burrë të nderuar të Dukagjinit dhe mbarë Kosovës.”